• Haberler
  • Milli takım
  • A Milli Hentbol Takımı Kaptanı Samet Kanberoğlu, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ni değerlendirdi

A Milli Hentbol Takımı Kaptanı Samet Kanberoğlu, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ni değerlendirdi

A Milli Erkek Hentbol Takımı kaptanı Samet Kanberoğlu, 2026 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ni değerlendirdi.

A Milli Erkek Hentbol Takımı Kaptanı Samet Kanberoğlu, düğününden bir gün sonra milli takım kampına katıldığını ve 2026 Avrupa Şampiyonası Elemeleri için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Ay-yıldızlı takım ile 2026 Avrupa Şampiyonası Elemeleri hazırlıklarını sürdüren milli takımın kaptanı Samet, spor kariyerini AA muhabirine değerlendirdi. Hentbola 8 yaşında Rize'de başladığını ve o günden itibaren hentbolu hiç bırakmadığını dile getiren Samet, "11 yaşımdan 15 yaşına kadar hentbolu da futbolu da aynı anda devam ettirdim. Ortaokul bitince de hentbola olan sevgim ağır bastığı için hentbolu tercih ettim ve Ankara'ya hem liseyi okumak hem de altyapısı daha iyi bir kulüp olan Ankara Büyükşehir Belediyespor'a gittim. 3 yıl sonra birinci lige Antalya Yükseliş Koleji'ne gittim. Aynı zamanda orada lise sonunda liselerarası dünya şampiyonu olduk. O benim için çok unutulmaz bir an, çok güzel hikayeler, anlar biriktirdim," diye konuştu.

A Milli Hentbol Takımı Kaptanı Samet Kanberoğlu, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ni değerlendirdi

Süper Lig takımlarından ilk olarak Amasya Taşova'ya transfer olduğunu hatırlatan Samet, "Sonra Merzifon Belediyesi, Eskişehir Selka, Rize Güneysu, Beykoz Belediyespor ve sonra da Sakarya Büyükşehir Belediyespor'da oynadım," dedi.

Milli takımda başantrenör Daniel Gordo ile güzel bir atmosferin oluştuğunu vurgulayan Samet, "Her kampımız eğlenceli, keyifli ama zor da geçiyor. Hem tempoya hem de oyun sistemine alıştık diyebiliriz. En iyi performansla, iyi şekilde kampı bitirmek istiyoruz. Ortam gayet iyi, istenilen şeyleri de yaptığımıza inanıyorum. Hedefimiz tabii ki Avrupa Şampiyonası'na katılmak. Hepimiz bunun bilincindeyiz ve son sürat çalışmaya devam ediyoruz," şeklinde konuştu.

Milli takımla Avrupa'da ve dünyada büyük kupaların kazanıldığı bir seviyeye çıkmak istediklerini belirten Ay-yıldızlı hentbolcu, "Bu konuda federasyonumuz da gerekli desteği, çalışmayı sunuyor. Ben buradan federasyon başkanımız Sayın Uğur Kılıç'a çok teşekkür ediyorum. Son zamanlarda olduğu gibi tribünler de dolmaya başladı, sporcular olarak eminim ki hak ettiğimiz yere en kısa sürede ulaşmak istiyoruz," ifadelerini kullandı.

A Milli Hentbol Takımı Kaptanı Samet Kanberoğlu, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ni değerlendirdi

 "Bizim İçin Bu Aşk, Bu Arma Sevdası Bitmez"

Samet, hentbol kariyerinde geldiği noktayı hayal edip edip etmediği sorusuna şu yanıtı verdi: "O zamanlar belki bunları hayal edemeyebilirdik ama A milli takım seviyesindeki ağabeylerimle bir araya gelip onlarla resim çektirirken veya onlarla konuşurken, onları izlerken aslında o hayalleri kuruyorduk. Sonunda o hayallere ulaştık, çok mutluyum, çok gururluyum. İnşallah bundan sonra da hedeflerim büyük, hedeflerime doğru çalışıp ilerlemek istiyorum."

Ailesinin kendisi için büyük bir destek olduğunu belirten Samet, "Aileme buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Annem, babam her zaman yanımdaydı. Her maçtan sonra arayıp sorarlar. Abim, ablam, 3 kardeşiz, en küçükleri benim, her maçıma gelmeye çalışırlar. Hep böyle arkamda tribünde desteğim vardır. En büyük destekçilerimden birisi de eşim, buradan eşime de çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yeni düğün yaptığının hatırlatılması üzerine Samet, "9 Haziran'da düğünümü yaptım, 10 Haziran'da da kampıma katıldım. Eşime çok teşekkür ediyorum, anlayışla karşıladı ve bana zaten desteği her zaman en yüksek seviyede. Milli takıma geldim, bizim için bu aşk, bu arma sevdası bitmez. Elimden gelenin en iyisini yapıp en güzel şekilde çalışıp performansımı en yüksekte tutarak devam etmek istiyorum" şeklinde görüşlerini aktardı.

 "Sakarya Büyükşehir Belediyespor ile Şampiyon Olmak İstiyorduk"

Erkekler Süper Lig'de Sakarya Büyükşehir Belediyespor forması giyen Samet, geçen sezonu şampiyon olarak bitirmeyi hedeflediklerini ancak finalde Beşiktaş Safi Çimento'ya yenilerek ligi ikinci sırada tamamladıklarını hatırlatarak, "Bu sezon hedeflerimiz doğrultusunda Sakarya Büyükşehir Belediyespor ile şampiyon olmak istiyorduk ama bu macerada ligi ikinci bitirdik. Yine de iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda Sakarya'ya bir kupa getirmek istiyoruz" dedi.

Şampiyon olan Beşiktaş Safi Çimento'yu da tebrik eden Samet, "Beşiktaş'ın güçlü bir takımı var, biz de güçlü ve başarılı sporculardan oluşuyorduk. Tabii ki gönül isterdi ki şampiyon biz olalım. Gelecek yıllarda umarım bizim turnuva oluruz" diye ekledi.
 

Bakmadan Geçme