A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın Kamp Kadrosu Açıklandı

EHF EURO 2024 6. Eleme Grubu maçları için hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Hentbol Takımının Ankara'da gerçekleştireceği kamp kadrosu belli oldu.

EHF EURO 2024 6. Eleme Grubu'nda Bulgaristan ile deplasmanda 28 Şubat'ta ve Ankara'da 3 Mart'ta karşılaşacak olan A Milli Kadın Hentbol Takımı, 20 Şubat tarihinde Ankara Cemal Kütahya Kamp Eğitim Merkezi'nde kampa girmeye hazırlanıyor.

Başantrenör Costica Buceschi yönetiminde Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu'nda çalışmalarına başlayacak kamp kadrosunda 19 oyuncu çalışacak.

A Milli Kadın Hentbol Takımı, gruptaki üçüncü maçında Bulgaristan ile Shumen kentindeki Arena Shumen'de karşı karşıya gelecek. Saat (TSİ) 19.00'da başlayacak olan mücadele TRT Spor Yıldız'da canlı olarak yayınlanacak.

Milli Takım, gruptaki dördüncü maçını da Bulgaristan ile 3 Mart'ta Ankara'da oynayacak. THF Prof. Dr. Yaşar Sevim Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma saat 19.00'da başlayacak ve TRT Spor Yıldız Kanalı'ndan canlı olarak yayınlanacak.

A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın Kamp Kadrosu Açıklandı


A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın EHF EURO 2024 6. Eleme Grubu’nda kalan maçlarının tarihleri şu şekilde:

28 Şubat 2024 Bulgaristan – Türkiye

3 Mart 2024 Türkiye – Bulgaristan

3 Nisan 2024 Türkiye – Karadağ

7 Nisan 2024 Sırbistan- Türkiye

A Milli Kadın Hentbol Takımı Kamp Kadrosu şu şekilde:

Kaleci: Merve Erbektaş (Kastamonu Bld.), Selen Akalın (Yenimahalle Bld.), Yaren Göker (Kastamonu Bld.)

Sol Oyun Kurucu: Aslı İskit Çalışkan (CS Magura Cisnadie), Betül Yılmaz (Kastamonu Bld.), Diğdem Hoşgör (Konyaaltı Bld.)

Sol Kanat: Beyza İrem Türkoğlu (MKS Lublin), Ceylan Aydemir (Konyaaltı Bld.)

Orta Oyun Kurucu: Dönegül Bozdoğan (Bursa Büyükşehir Bld.), Gülcan Tügel (Yenimahalle Bld.), Yasemin Sahin (Kastamonu Bld.)

Sağ Oyun Kurucu: Edanur Cetin (Konyaaltı Bld.), Zeynepnur Ulukoz (Görele Bld.)

Sağ Kanat: Ayşenur Kara (Görele Bld.), Nurşah Sancak (Kastamonu Bld.), Emine Gökdemir (Kastamonu Bld.)

Pivot: Ceren Demirçelen (Bursa Büyükşehir Bld.), Cansu Akalın (Kastamonu Bld.), Nurceren Göktepe (Kastamonu Bld.)

Teknik Ekip: Costica Buceschi (Başantrenör), M.Serkan İnci (Antrenör), Yeliz Yılmaz (Antrenör), Ragıp Demirman (Kaleci Antrenörü), İlker Kurtulmuş (Sportif Performans Antrenörü), Halit Selçuk (Fizyoterapist), Bora Serter (İdari Menajer)

Bakmadan Geçme