A Milli Kadın Hentbol Takımımız soruları cevapladı

2023 IHF Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri play-off turu ilk maçında 7 Nisan Cuma günü Sırbistan ile Giresun'da karşılaşacak A Milli Kadın Hentbol Takımı çalışmalarını sürdürüyor.

TUĞBA AKKESEN / HENTBOLHABER.NET – 2023 IHF Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri play-off turu ilk maçında 7 Nisan Cuma günü Sırbistan ile Giresun’da karşılaşacak A Milli Kadın Hentbol Takımı çalışmalarını sürdürüyor.

Maçın oynanacağı Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonunda gerçekleştirilen antrenman öncesi Başantrenör Costica Buceschi, oyuncular Yasemin Şahin ile Ayşenur Kara medya mensuplarına açıklamada bulundu.

“Sırbistan’ın çok iyi bir takım ve biz takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Başantrenör Costica Buceschi’nin açıklamaları şu şekilde: “Bu iki çok önemli maç için çalışmalarımıza başladık. Aralık ayında oynanacak Dünya Şampiyonası için son elemelerimiz bunlar. Sırbistan ile oynayacağız. Sırbistan şu anda oldukça kuvvetli bir takım. Yıl boyunca sürekli hem Avrupa’da mücadele ediyorlar hem de Dünya Şampiyonalarında mücadele ediyorlar. Avrupa’nın kuvvetli kulüplerinde oynayan sporcuları var. İlk maçı Giresun’da oynayacağız. Bu bizim için avantaj. Bu şansımızı iyi değerlendirmek istiyoruz. Elimizden gelen en iyi mücadeleyi vereceğiz.”

“Giresun halkının desteğiyle şampiyonaya giden bileti almak istiyoruz.”

Milli Takım Kaptanı Yasemin Şahin de “İnşallah Sırbistan karşısında Dünya Şampiyonası bileti almak istiyoruz. Giresun bize inanılmaz keyifli ve güzel geldi. Umuyorum ki tribünleri dolduracak Giresun halkının da desteğiyle Dünya Şampiyonası’na gidecek bileti kazanacağız.” diye konuştu.

“Galip gelmek istiyoruz.”

Görele Belediyespor’un bir oyuncusu olarak Giresun’da oynamanın mutluluğu dile getiren milli hentbolcu Ayşenur Kara ise, bu kentte oynanacak ilk maçta oynamanın da heyecanını yaşadıklarını aktararak, şu açıklamalarda bulundu: “İyi hazırlanıyoruz. İnşallah galip gelmek istiyoruz. Giresun halkının da sağlayacağı destekle başaracağız.”

A Milli Kadın Hentbol Takımı, Giresun Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonunda 7 Nisan Cuma günü saat 17.00’de play-off turu ilk maçında Sırbistan’ı ağırlayacak. Bu karşılaşmanın rövanşı da 12 Nisan Çarşamba günü saat 19.00’da Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Sportski Centar Vozdovac’ta oynanacak.

Karşılaşmalar TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak sporseverlere aktarılacak.

Bakmadan Geçme