A Milli Takımımızda yüzler gülüyor

A Milli Kadın Hentbol Takımımız, 2023 Kadınlar Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Turu’nda Büyük Britanya ile oynadığı ikinci maçı da 44-16’lık kazanarak ikinci tura yükseldi.

HENTBOLHABER.NET – THF Spor Salonu’nda oynanan ve Romanya Hentbol Federasyonu’ndan Georgiana Murariu ve Mihaela Paraschiv ikilisinin yönettiği karşılaşmanın ilk 10 dakikası 8-3 ve ilk 20 dakikası 15-6 Milli Takımımızın üstünlüğü ile geçilirken, ilk yarıyı da Milli Takımımız 21-7’lik skorla önde kapattı.

Milli Takımımız Ankara THF Spor Salonu’nda dün oynanan ilk maçı 39-14’lük skorla kazanmıştı.

A Milli Kadın Hentbol Takımımız, 7/8 Nisan ve 11/12 Nisan 2023 tarihlerinde Play-off maçı oynayacak. Play-off’ta tur atlayan takımlar Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacak. 26. IHF Dünya Kadınlar Hentbol Şampiyonası, Uluslararası Hentbol Federasyonu tarafından 2023’te Danimarka, Norveç ve İsveç’in ortak ev sahipliğinde düzenlenecek.

A Milli Kadın Hentbol Takımı Büyük Britanya maçı kadrosunda şu oyuncular yer aldı:

Kaleci: Yaren Berfe Göker (Kastamonu BLD GSK), Selen Akalın (Yenimahalle BLD)

Sol Kanat: Kübra Sarıkaya (Kastamonu BLD GSK), Elif Sıla Aydın (Konyaaltı BLD GSK)

Sağ Kanat: Emine Gökdemir (Kastamonu BLD GSK), Zeynep Nur Ulukoz (Görele Belediyesi SK), Merve Özkaşıkçı (Yenimahalle BLD SK)

Sol Oyun Kurucu: Neslihan Çalışkan (Kastamonu BLD GSK), Aslı İskit Çalışkan (Cs Magura), Eda Nur Çetin (Konyaaltı BLD SK)

Orta Oyun Kurucu: Gülcan Tügel (Yenimahalle BLD SK), Dönegül Bozdoğan (Konyaaltı BLD SK)

Sağ Oyun Kurucu: Beyza Karaçam (IFK Kristianstad ), Merve Özbolluk (Üsküdar BLD SK)

Pivot: Ceren Demirçelen (Kastamonu BLD GSK), Cansu Akalın (Konyaaltı BLD SK)

Bakmadan Geçme