Açılış konseri beğeni topladı

U17 Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası İkinci Klasmanı, 5-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Türkiye Hentbol Federasyonu ev sahipliğinde Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu'nda düzenleniyor.

TUĞBA AKKESEN/HENTBOLHABER.NET- U17 Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası İkinci Klasmanı, 5-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Türkiye Hentbol Federasyonu ev sahipliğinde Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda düzenleniyor.

Açılış konseri beğeni topladı

5 Ağustos tarihinde başlayan şampiyonadaki müsabakaların tamamlanmasından sonra saat 20:30’da Musa Göçmen Senfoni Orkestrası hem sporseverlere hem müzikseverelere keyifli dakikalar yaşattı.

Açılış konseri beğeni topladı

U17 Kızlar Avrupa Şampiyonasında A grubunda 5 Ağustos tarihinde iki maç oynandı. U17 Kız Milli Hentbol Takımımız, Büyük Britanya’yı 33-26’lık skorla yendi. Karşılaşmanın ilk yarısı da 18-12 Milli Takımımızın üstünlüğü ile tamamlandı.

A Milli takımımızın olduğu gruptaki ilk maçta Avusturya, Letonya’yı 55-30’luk skorla yendi.

Bu durumda A grubundaki sıralama şu şekilde oluştu:

Avusturya ve Türkiye kazanmış olduğu galibiyetlerle ilk sırada yer alırken, Büyük Britanya ve Letonya’da son sırada yer almakta.

B Grubu’nda oynanan karşılaşmalarda ise Finlandiya, Bulgaristan’ı 34-28 ve Slovakya da Kosova’yı 35-15 mağlup etti.

Şampiyonanın ilk gününde gol sıralaması da şu şekilde oluştu:

Bulgaristan oyuncusu Melina Spasova 13 gol

Avusturya oyuncusu Anja Preiss 10 gol

Büyük Britanya oyuncusu Chloe Rebecca Barnard 9 gol

Milli takım oyuncularımız Buğu Sönmez ve Buket Seven 5 gol

U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası ikinci klasman maçları, diğer bir merkez Azerbaycan’da da aynı tarih aralığında 10 takımın katılımıyla oynanıyor. Her iki merkezde şampiyon olan iki ülkenin takımı, iki yıl sonra düzenlenecek U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na birinci klasmandan katılma hakkı elde edecek ve kazanan ülkelerin U17 takımı da aynı şekilde 2 sene sonra düzenlenecek olan şampiyonaya birinci klasmandan katılmaya hak kazanacak.

 

Bakmadan Geçme