• Haberler
  • THF
  • Cemal Kütahya, Kabri Başında Anıldı

Cemal Kütahya, Kabri Başında Anıldı

A Milli Erkek Hentbol Takımı ve Plaj Hentbolu Milli Takımı Kaptanı Cemal Kütahya oğlu Çınar ile eşi Pelin Kütahya'yı anmak üzere, Kütahya'nın Konya Kurtuluş Mezarlığı'nda bulunan kabri başında tören düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay Antakya'da hayatını kaybeden A Milli Erkek Hentbol Takımı ve Plaj Hentbolu Milli Takımı Kaptanı Cemal Kütahya oğlu Çınar ile eşi Pelin Kütahya'yı anmak üzere, Kütahya'nın Konya Kurtuluş Mezarlığı’nda bulunan kabri başında tören düzenlendi.

Törene Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, A Milli Erkek Takımı'ndan Sorumlu Asbaşkan Salim Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri Gökhan Göktaş, Adem Altunsoy, Ediz Erkovan, THF Genel Koordinatörü Zeki Pehlivan, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Konya BBSK Başkanı Mustafa Akdemir, Konya BBSK Sporcuları, Cemal Kütahya'nın ailesi ve sevenleri, takım arkadaşları ile THF yetkilileri katıldı.

Cemal Kütahya, Kabri Başında Anıldı

'Hentbol Ailesi Olarak Canımız Çok Yandı'

Törende konuşan Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, "Çok büyük bir felaket yaşadık. Depremde hayatını kaybeden herkese Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim de hentbol ailesi olarak çok canımız yandı. Burada defnettiğimiz kaptanımız Cemal Kütahya, oğlu Çınar, eşi Pelin, Kayınvalidesi ve yine bugün Adana'da anması yapılan Metin Muhacir ağabeyimiz ve eşi depremdeki kayıplarımız. Bir müsabaka dönemi içerisindeyken onları kaybettik. Cemal çok yürekli güçlü, mücadeleyi hiç bırakmayan vatansever bir sporcuydu. Onu çok sevdik. Aynı takımda olmaktan hep gurur duyduk. Ailesi için de benim için de çok zor. Allah'tan rahmet diliyorum. Yanında sevdikleri. Bizler burada onu hep anacağız. Hep yüreğimizde olacak. Cemal Kütahya Kan Merkezi ile, Cemal Kütahya Ormanı ile hentbolcuların Cemal ağabeyi olarak adı yaşamaya hep devam edecek. Mekanı cennet olsun."

Cemal Kütahya, Kabri Başında Anıldı

Türkiye Hentbol Federasyonu

Bakmadan Geçme