Costica Buceschi: “İlk defa şampiyonlar ligine katıldık”

DELO EHF Şampiyonlar Ligi B grubu ilk maçından 25-31 mağlup ayrılan Kastamonu Belediyespor’da Başantrenör Costica Buceschi maçın değerlendirmesini yaptı.

HENTBOLHABER.NET – Türk Kadın Hentbolunda ilk kez bir takımımız DELO EHF Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ederken, ilk müsabakada temsilcimiz salondan mağlup ayrıldı.

Gazetecilere açıklama yapan Başantrenör Costica Buceschi, rakip takımı tebrik ettiğini söyledi.

Maçın büyük kısmında rakibin iyi bir performans gösterdiğini belirten Buceschi, “Kendileri sürekli şampiyonlar liginde oynayan çok iyi takımlardan. Biz daha yeni bir takımız. İlk defa şampiyonlar ligine katıldık. Ben daha yeni geldim takımın başına, çok antrenman yapamadık. Umarım sonraki maçlarda hücumda daha hızlı ve agresif bir takım izleriz.” dedi.

Kastamonu Belediyespor oyuncularından Jovanka Radicevic de rakibin maç içinde iyi bir takım olduklarını gösterdiklerini kaydetti.

Şampiyonlar ligindeki ilk maçlarını oynadıklarına işaret eden Radicevic, “Sonraki maçlarda çok daha iyi olmaya çalışacağız. Kesinlikle şampiyonlar liginde anahtar sonuna kadar savaşmak, asla pes etmemek ve sonunda umarım ki galip gelmeyi beklemektir diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Bakmadan Geçme