• Haberler
  • Arşiv
  • Hentbol Şurası 2022 Alt Komisyon Toplantısı Ankara’da yapıldı

Hentbol Şurası 2022 Alt Komisyon Toplantısı Ankara’da yapıldı

Hentbol Şurası 2022 Alt Komisyon toplantıları THF Yıldız Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

HENTBOLHABER.NET – Şura Ön Toplantısı davetlilerinin öneri sıralamaları ile oluşturulan Alt Komisyon katılımcıları, on ayrı masada konuları ele aldılar.

Alt Komisyon toplantılarının yönetimi, ilgili moderatör tarafından gerçekleştirilirken, moderatörler konuşmaları kayıt altına alarak, THF Gelişim Direktörlüğü’ne rapor olarak sunacak.

Moderatörler kayıt altına alınan “Çözüm Önerileri”ni, 4-5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek Hentbol Şurası 2022’de yapacakları sunum ile kamuoyuyla paylaşacak.

Alt Komisyon toplantılarını değerlendiren THF Başkanı Uğur Kılıç, “Haziran ayında düzenleyeceğimiz Şura’nın Alt Komisyon toplantısına katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Hentbolun geleceği için, hedeflediğimiz noktalara ulaşabilmek için ortak akılla yeni temelleri atıyoruz. Bu toplantıda birçok proje, güzel fikir tartışılıyor. Umarım bir çoğunu hayata geçireceğiz ve hentbolumuzun geleceğini garanti altına alacak projelere imza atacağız.

İlk gün de söylediğimiz gibi hedefimiz hentbolu en üst seviyede temsil edebilmek. Bunun için de hentbolda radikal adımlar, yapılanmalar ile önemli projelere imza atmamız gerekiyor. ‘Birlikte başaracağız’ sloganı ile hentbol için ortak akıl ile çalışıp hedeflerimize ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Toplantı açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanı Şükrü Yılmaz da yaptığı konuşmada, “Hentbol Federasyonu’nun verilere göre 4 binin üzerinde antrenörü var, Bakanlık bünyesinde de 300’ün üzerinde istihdam edilen antrenör var. Bunun daha iyi bir sinerjiye dönüştürülmesi lazım. Hentbol adına kazanımların daha yüksek olması lazım. Bunlar burada detaylıca konuşulacak. Hentbolun gelişimine, Türk sporunun gelişimine katkı sağlayacak ne olursa, bizler Bakanlık olarak her zaman işbirliğine ve desteğe hazırız” dedi.

Bakmadan Geçme