İdris Tan: 'Kendimi çok şanslı hissediyorum'

MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi Spor Kulübü Başantrenörü İdris Tan, hentbolhaber.net'e özel açıklamalarda bulundu.

TUĞBA AKKESEN/HENTBOLHABER.NET- Köln Lanxess Arena’da oynanan Erkekler Şampiyonlar Ligi TruckScout24 EHF FINAL4 final maçı, nefesleri kesen mücadeleye sahne oldu.

SC Magdeburg ile Barlinek Industria Kielce arasında oynanan maçta 30-29 skorluk galibiyet ile Alman ekip SC Magdeburg, şampiyon olan takım oldu.

Maçı Köln’de yerinde takip eden ve organizasyon hakkında düşüncelerini aldığımız MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi Spor Kulübü Başantrenörü İdris Tan, hentbolhaber.net’e özel açıklamalarda bulundu.

HaberTan’ın açıklamaları şu şekilde:

“İlk defa gittiğim Şampiyonlar ligi final four benim için inanılmaz bir deneyim oldu. Çok sevdiğim ve hentbola gönül vermiş arkadaşlarım ile bu deneyimi yaşamak ayrıca keyifli ve eğlenceliydi. Sanırım son zamanların en çekişmeli ve heyecanlı final four serisini izlemiş olduk.  Bu bakımdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Açıkçası şampiyonun Barcelona olacağını düşünüyordum; ama iki tane uzatmalı maç oynayan SC Magdeburg, kupaya o kadar inanmış ki iki maçta da inanılmaz mücadele etti ve asla maçları bırakmadı. Bu da onlara şampiyonluğu getirdi. Salonda 20.000’e yakın taraftar vardı ve hepsi hentbolu biliyordu. Kielce ve Paris taraftarı sürekli tezahüratlarla takımlarını destelediler. Şampiyonluğun ardından salonda en çok taraftarı olan takımın SC Magdeburg olduğunu gördüm. Laxsess arena ise çok etkileyici bir salon. Çok güzel dizayn edilmiş ve her şey düşünülmüş. Her hentbolcunun hayatında bir kez olsun şampiyonlar ligi atmosferi görmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle genç sporcuların bu atmosferi yaşamaları, onların hentboldan beklentilerini ve hayallerini çok etkileyecek diye düşünüyorum.”

Bakmadan Geçme