İzmir Büyükşehir Tur peşinde

İZMİR Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) birinci tur ilk maçını 9 Eylül Cuma günü (bugün) saat 19.00’da deplasmanda Çekya temsilcisi HC Robe Zubri ile oynayacak.

HENTBOLHABER.NET –İZMİR Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) birinci tur ilk maçını 9 Eylül Cuma günü (bugün) saat 19.00’da deplasmanda Çekya temsilcisi HC Robe Zubri ile oynayacak. İki takım arasındaki rövanş karşılaşması yine Çekya’da 10 Eylül Cumartesi günü saat 19:00’da yapılacak ve turu geçen ekip belli olacak. Robe Arena’daki iki karşılaşmayı da Lüksenburglu hakemler Sabien Weber-Denis Weinquin yönetecek.
 
Geçtiğimiz sezon 10 yıllık aradan sonra yeniden Avrupa Kupası heyecanı yaşayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yine Çekya temsilcisi HCB Karvina ile karşılaşmış ve iki maçtan yenik ayrılarak Avrupa’ya veda etmişti. İzmir temsilcisi daha önce 2008-2009 sezonunda Avrupa Kupası Şampiyonlar Ligi (European Cup/ EHF Champions League) maçına çıkmış, daha sonra da Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) ve Avrupa Kupa Galipleri Kupası’nda (European Cup/Cup Winners Cup) mücadele etmişti. 

“TURLA DÖNMEK İSTİYORUZ”
İyi bir kadroya sahip olduklarını belirten Antrenörümüz Müjdat Özcan, “İzmir’de üç gün süren 100. Yıl Zafer Kupası’nda üç maç oynadık. Yeni transferlerimiz de takıma çabuk uyum sağladı. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Çekya’daki maçlarda da başarılı olup İzmir’e turu geçerek dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Bakmadan Geçme