Karabük Yenişehir GSK – Eskişehir Ormanspor: 29-27
Hentbol Erkekler 1.Ligi’nde Karabük Yenişehir Gençlik ve Spor Kulübü, Ormanspor karşısında önemli bir galibiyete imza attı.
HENTBOLHABER.NET – Karabük Soğuksu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk hücumunu Ormanspor yapmasına rağmen sayı olmayınca ilk gölü Karabük Yenişehir’den Berkan attı. Ormanspor Anıl Yıldız ile durumu 1-1 yaptı. Maçın ilk dakikalarında hakim olan taraf konuk ekip idi. Maçın 5. Dakikası Ormanspor’un 5-2 üstünlüğü ile geçildi. Skor üstünlüğünü devam ettiren konuk ekip 15. dakikayı 8-4 önde tamamladı. 25. Dakikada ev sahibi ekip üst üste 2 sayı kazanınca Ormanspor mola aldı ve Başantrenör Fatih Işık takımının dikkatini çekmeye çalıştı. 29. Dakikada Ormanspor’dan Adnan’ın kullandığı 7 metre atışını kaleci Abdullah çıkarınca ilk yarı 9-13 Ormanspor’un üstünlüğü ile bitti.
İkinci yarıya ev sahibi hızlı başladı ve ilk golünü Mert attı. Ev sahibi ekip maçı kazanma arzusunu ikinci yarıda daha net göstermeye başladı ve 40. dakikada 15-15 beraberlik yakaladı. Maçın son dakikaları ise nefesleri kesti. Maçın son anlarında kazanma arzusu gerginliklere neden oldu. Karabük Yenişehir GSK’dan Berkan 2 dakika cezası alınca Uğurcan ile gerginlik yaşadı. İkinci yarının 23. dakikasında 23-23 berabere iken Karabük başantrenörü mola aldı ve takımına kazanma arzusunu net hissettirdi. Molanın ardından Kasım’ın üst üste golleri ile Karabük Yenişehir GSK ilk kez öne geçti. Son 2 dakikada Ormanspor’dan Anıl 27-27 beraberliği yakalasa da konuk ekipte Farzad ile Erdinç’in 2 dakika cezaları dengeyi bozdu. Ev sahibi ekip kazanma arzusunu net olarak yansıtınca müsabakayı 29-27 kazanmayı başardı.
Ev sahibi ekipte Resul Kağan Çağıl atmış olduğu 8 gol ile maça damga vurdu.
Maçın tamamını izlemek için
Bakmadan Geçme
![Süper Lig Hedefindeki Kepez Belediyesi, KKTC Milli Takımı ile 1. Lig Provası Yaptı](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/super-lig-hedefindeki-kepez-be_1721565629_ZRz9j5.jpg)
![Disiplin Kurulu Kararları Açıklandı](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/disiplin-kurulu-kararlari-acik_1721481135_xDLlo9.jpg)
![Serdar Seymen'den Yeni Sezona Dair Açıklamalar](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/serdar-seymen-den-yeni-sezona-_1721469956_XyrckD.jpg)
![Hentbol U20 Erkek Milli Takımı Litvanya'yı 35-34 yendi](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/hentbol-u20-erkek-milli-takimi_1721453744_JgGfBT.jpg)
![Milli Hentbolcu İlkan Keleşoğlu Romanya'ya Transfer Oldu](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/milli-hentbolcu-ilkan-kelesogl_1721379277_AGJzF6.jpg)
![Serdar Eler: 'Avrupa Ligi, Bizim Açımızdan Zor Bir Kura Oldu'](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/serdar-eler-avrupa-ligi-bizim-_1721306649_hLfRkW.jpg)