- Haberler
- Dünya Hentbolu
- Kastamonu Belediyesi GSK – Odense Handbold: 25-31
Kastamonu Belediyesi GSK – Odense Handbold: 25-31
DELO EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu maçında temsilcimiz Kastamonu Belediyesi GSK, Danimarka ekibi Odense Handbold’u konuk etti.
HENTBOLHABER.NET – Kastamonu Belediyesi GSK, DELO EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Odense’yi konuk etti.
Müsabaka karşılıklı goller ile başladı ve ilk 5 dakika 2-3 Odense’nin üstünlüğü ile geçildi. 10 . dakikada da 5-6’lık skor ile konuk ekibin üstünlüğü vardı. 11. dakikadan sonra konuk ekip aradaki farkı iki sayıya çıkardı(5-7). Hücumda Radicevic’in hızlı hücumdan faydalanamaması, Ceren’in iki dakika cezası aradaki farkın 3 sayıya çıkamasına neden oldu. Özellikle ilk 15 dakika içerisinde takımların birbirine üstünlük kurmakta zorlandıkları daha çok yapılan basit hatalar sonucu gole ulaştıkları görüldü. İlk 15 dakika 6-9 konuk ekip Odense’nin üstünlüğü ile geçildi. İlk devrenin sonlarına kadar müsabaka aynı tempoda devam ederken, temsilcimiz yakaladığı fırsatları değerlendiremedi ve ilk devreyi 11-15 geride kapadı.
Temsilcimiz ilk devrede %58 atak etkilinği ile oynarken, Odense %71 etkinlik yakaladı.
ikinci devreye Sara’nın golü ile temsilcimiz başladı ve aradaki farkı eritmek için daha iyi savunma yapmaya çalıştı. Temsilcimizin daha istekli olması aradaki farkı 15-17 ile iki sayıya indirdi. Ancak yapılan basit hatalar ve hücumda etkinsizlik aradaki farkın 6 sayıya kadar çıkmasına sebep oldu. 47.dakika Odense’nin 18-24 üstünlüğü ile geçildi. Temsilcimizin oyun kurucu pozisyonunda istediğini yansıtamadığı görüldü. Maçın son 5 dakikasına temsilcimiz 21-28 geride girdi. Maçın sonuna kadar konuk ekip üstün oynarken maç 25-31 Odense’nin üstünlüğü ile bitti.
Kastamonu Belediyesi GSK, DELO EHF Şampiyonlar Ligi B grubuna mağlubiyet ile başlamış oldu.
Bakmadan Geçme
![Süper Lig Hedefindeki Kepez Belediyesi, KKTC Milli Takımı ile 1. Lig Provası Yaptı](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/super-lig-hedefindeki-kepez-be_1721565629_ZRz9j5.jpg)
![Disiplin Kurulu Kararları Açıklandı](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/disiplin-kurulu-kararlari-acik_1721481135_xDLlo9.jpg)
![Serdar Seymen'den Yeni Sezona Dair Açıklamalar](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/serdar-seymen-den-yeni-sezona-_1721469956_XyrckD.jpg)
![Hentbol U20 Erkek Milli Takımı Litvanya'yı 35-34 yendi](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/hentbol-u20-erkek-milli-takimi_1721453744_JgGfBT.jpg)
![Milli Hentbolcu İlkan Keleşoğlu Romanya'ya Transfer Oldu](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/milli-hentbolcu-ilkan-kelesogl_1721379277_AGJzF6.jpg)
![Serdar Eler: 'Avrupa Ligi, Bizim Açımızdan Zor Bir Kura Oldu'](https://i.hentbolhaber.net/c/90/832x468/s/dosya/haber/serdar-eler-avrupa-ligi-bizim-_1721306649_hLfRkW.jpg)