Kıvanç Özcan: “Erteleyebilirlerdi ama yapmadılar”

Bu sezon Kadınlar Hentbol Süper Ligi, Türkiye Kupası ve EHF Avrupa Kupası’nda oynadığı tüm maçları kazanan Yalıkavakspor, geçen Perşembe günü corona virüsü şokuyla sarsılmıştı.

28 Mart Pazar günü saat 18.00’da EHF Avrupa Kupası’nda Lokomotiva Zagreb takımıyla karşılaşacak Bodrum ekibinde 5 sporcunun Kovid-19 testi pozitif çıkınca Bodrum’da oynanacak maç iptal olmuştu.

Yarı final randevusunun Hırvatistan’da tek maç üzerinden oynanması için görüşmeler devam etti. Bir yandan da Yalıkavaklı sporculara testler yapıldı. Testler sonucunda 3 sporcu dışındaki tüm sporcuların Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Avrupa Hentbol Federasyonu(EHF) kararını açıkladı. Yalıkavakspor Kulübü, her iki maça da çıkamadığı için hükmen 10-0 ve 0-10 yenik sayıldı.

EHF’ye her türlü başvuru yapılmasına rağmen EHF, yarı final müsabakalarının ileri bir tarihte oynanmasına izin vermedi. EHF kararı ile birlikte Zagreb, yarı final oynamadan EHF Avrupa Kupası’nda finale çıkarken çıktığı her maçı kazanan ‘Denizin Kızları’ kupadan elendi.

İlk etapta geçen hafta 4 oyuncu, 1 antrenörün corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı Yalıkavakspor’da PCR testi pozitif sonuçlanan oyuncu ve antrenör sayısının 15’e ulaştığını, 1 yöneticilerinin de virüse yakalandığını belirten Kıvanç Özcan, şunları söyledi: 

“Takımımız için her şey çok iyi giderken kötü bir dönem geçirdik. Şanssızlık oldu. Maalesef takım sporlarında virüs bulaşınca takım içinde yayılıyor. Sağlık en önemli öncelik ancak EHF’nin bu tip kararları yanlış aldığını düşünüyorum. Yarı finale kadar gelmişken final oynamaya hak kazanacak takım en azından 1 maç oynatılıp belirlenebilirdi. Maçımızı 1 hafta erteleyebilirlerdi ama yapmadılar. Daha önce Rocasa Gran Canaria’yla çeyrek finali rakipteki vakalar nedeniyle tek maç üzerinden oynamıştık. Artık lig ve kupada hedefimize ulaşmaya çalışacağız.”

Bakmadan Geçme