Konyaaltı Belediyespor kupa için geri sayımda

EHF Avrupa Kupası finalinin Antalya'da oynanacak rövanş maçı öncesi Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 'Takımın motivasyonu son derece yüksek ve tüm sporseverlerin desteğiyle kupayı alan taraf olacağımıza inancım tam' dedi.

TUĞBA AKKESEN / HENTBOLHABER.NET – Kulüp tarihinde ilk kez Avrupa’da mücadele eden Konyaaltı Belediye SK Kadın Hentbol Takımı’nda final heyecanı yaşanıyor.

İspanya temsilcisi Atletico Guardes ile deplasmanda oynanan ve 23-17 skorla kaybedilen maçın Antalya’da oynanacak rövanş mücadelesi öncesi hazırlıklar tamamlandı. Antalyalı spor severlerin yoğun katılımının beklendiği rövanş müsabakası öncesi tüm sivil toplum kuruluşlarından maça davet duyuruları yapılıyor.

Türk hentbolu adına çok önemli bir maça çıkacaklarının altını çizen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, takımın motivasyonunun son derece yüksek olduğunu ve Antalyalı sporseverlerin desteğiyle kupayı alan taraf olacaklarına inandığını söyledi. İspanya’da oynanan ilk maçta tam bir hakem faciası ile karşılaştıklarını belirten Başkan Esen, ‘’Maçın ilk 10 dakikasında takımımız sürekli hücum fauller ile durdurulmaya çalışıldı ve bu durum maç boyunca devam etti. Maçtan sonra konuştuğumuz spor adamları çalınan faullerin yüzde 80’inin faul olmadığını söyledi. Adil bir yönetimle kupayı alacağımıza inanıyoruz’’ dedi.

BU ANTALYA’NIN AYIBI

Final maçına gelene kadar eledikleri iki takımın muhtemel final adayı olarak gösterildiğine dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ‘’Takımımız çok güçlü ve motive bir takım. İlk maçta üzerimize bir kara bulut gibi çökmüş hakem hatalarıyla karşılaştı. İlk maçta 6 farkla yenilmiş olmalarına rağmen ben hem hocalarımızı hem de oyuncularımı tebrik ediyorum. Bütün olumsuzluklara ve seyirci baskısına rağmen maçtan kopmadılar. İnşallah Pazar akşamı biz bu kupayı alacağız. Aynı gün Genel Başkanımız ve 13’üncü Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da burada olacak ve inşallah finalde takımımıza uğurlu gelecek’’ dedi. Özellikle tüm Türk kadınlarını maça davet eden Başkan Esen, kupayı onlar için alacaklarını ve onlara hediye edeceklerini aktardı. Takımın kendine ait bir spor salonunun olmamasıyla ilgili bir soruya ‘’Bu Antalya’nın ayıbı’’ şeklinde yanıt veren Başkan Esen, ‘’Yani, görevde olduğum son 3 yılda benim ayıbım değil sadece. Antalya’yı bu güne kadar yönetenlerin ayıbıdır kadın sporlarının bu kadar ilgisiz ve tesissiz kalması. Ama ben bir söz verdim, o sözü tutacağım. Bu güne kadar Antalya’yı yönetenler bu sözü tutmamış ve bu tesisleri yapmamışlarsa da, tüm günahı ve sorumluluğu üzerime alıyorum ve Konyaaltı’na bir hentbol tesisi kazandıracağız’’ dedi.

Bakmadan Geçme