Mehmedovic’ten oyunculuğa veda!

2021-2022 sezonundan itibaren Kastamonu Belediyespor formasını giyen başarılı oyuncu Mehmedovic, 33 yaşında profesyonel hentbol oyunculuk kariyerine son verdi.

2021-2022 sezonundan itibaren Kastamonu Belediyespor formasını giyen başarılı oyuncu Mehmedovic, 33 yaşında profesyonel hentbol oyunculuk kariyerine son verdi.

Formasını giydiği takımlarla birçok ulusal başarı elde eden Mehmedovic, ulusal başarılarının yanı sıra 2010, 2012, 2015 yıllarında Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Karadağ Milli takımıyla da birçok başarıya imza atan Majda Mehmedovic 2010 yılında Dünya Gençler Hentbol Şampiyonası’nda bronz madalya alırken, 2012 yılında Milli takımla Avrupa şampiyonu oldu ve Olimpiyatlarda ikincilik kazandı.

Haber

MEHMEDOVİC’TEN AÇIKLAMA

Majda Mehmedovic, oyunculuk kariyerini sonlandırdığı sosyal medya üzerinden yazdığı bilgilendirmeye açıkladı.

Mehmedovic’in açıklamaları şöyle: “Her şeyden önce babama, anneme, erkek ve kız kardeşlerime özel ve büyük bir şükran borçluyum. Arkamızdaki rüzgar olmasa, ailedeki biraz rekabet ruhu diyelim, aramızda bitmek bilmeyen oyunlar olmasaydı, belki her şey böyle olmayacaktı. Tüm bu yıllar boyunca onlar benim gücüm ve itici gücüm oldular. Takımımın ve bireysel başarılarımın her birinde, her mağlubiyetimde, sakatlığımda ve zor günlerimde yanımda oldular. İlk eğitim gezimi ve sonrasındaki zevki ve sevgiyi hala hatırlıyorum. Bunun ‘ilk görüşte’ aşk olduğunu söylemek yetersiz kalır. Ayrıca tüm koçlara, takım arkadaşlarıma, arkadaşlara ve taraftarlara minnettarım. Hentbol yolculuğumda hayatımdaki her insanın ayrı bir yeri vardı.”

“BİTTİ DEMEK KOLAY DEĞİL AMA…”

Mehmedovic: “Tüm bunlarla birlikte, hentbol sahasında uçmak ‘daha kolaydı’. Ekin, imkansıza ulaşın, yüksek hedefler koyun. Hentbol sevgimi sahada ve maçlarda aktarabilmiş olmak ve beni izleyen herkesin bunu görüp hissedebilmesi benim için bir zevk! Hentbol taraftarlarıylaHaber alışılmadık bir bağ kurduğumu rahatlıkla söyleyebilirim ve bu yüzden çoğu zaman seyircilerin sevgilisiydim.

Ve bunun için çok gurur duyuyorum. Bitti demek kolay değil ama her sporcu büyük sahneden çekilme zamanı geldiğini hisseder. Ben de!

Mutlu, gururlu ve minnetle hayatta bazı yeni yollara doğru yürüyorum, kalbimde özel bir yerde kilitli bir hentbol kariyeri, bana tüm bunları verdiği için Tanrı’ya minnettarım!”

 

https://www.kastamonugundemgazetesi.com/mehmedovic-ten-oyunculuga-veda/38787/

Bakmadan Geçme