Millilerimiz maça hazır

A Milli kadın hentbol takımı Baş Antrenörü Birol Ünsal, son zamanların en formda milli takımını oluşturduklarını belirterek, hedeflerinin Sırbistan karşısında puan almak olduğunu söyledi.

HENTBOLHABER.NET – 2022 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası Grup Elemeleri başlıyor. A Milli Kadın hentbol takımımız, 6 Ekim Çarşamba günü Sırbistan ile deplasmanda 6. grup ilk maçına çıkacak. 2. maçında ise Eskişehir’de İsveç ile karşılaşacak. Millilerimiz, bu maçlar için Ankara’daki kamp çalışmalarını tamamladı. 28 Eylül Salı günü toplanan milli takımımız, günde çift antrenmanla kamp çalışmalarını gerçekleştirdi.

Kamp çalışmaları ve Sırbistan ile İsveç maçları hakkında değerlendirmelerde bulunan Baş Antrenör Birol Ünsal, son zamanların en formda oyuncularıyla bir arada olduklarını belirterek, grup maçlarına iyi başlamak istediklerini söyledi. Sırbistan karşısında hedeflerinin puan olduğunu söyleyen Ünsal, grubun favorisi İsveç karşısında da Eskişehir’de en iyi mücadeleyi vereceklerini kaydetti. Takımdaki sporcuların hırsından ve performansından memnun olduğunu dile getiren Ünsal, sporcularına güvendiğini söyledi.

Milli takımımız 4 Ekim Pazartesi gecesi Sırbistan’a hareket edecek. 6 Ekim Çarşamba günü TSİ 19:00’da Zrenjanin kentindeki Kristalna Dvoran’da Sırbistan ile karşılaşacak. Millilerimiz maçın ardından Türkiye’ye dönecek ve 10 Ekim Pazar günü Eskişehir Porsuk Spor Salonu’nda İsveç ile karşı karşıya gelecek. Her iki karşılaşmada TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Bakmadan Geçme