Neslihan Çalışkan'ın Cezası Açıklandı

Türkiye Hentbol Federasyonu'nun yayımladığı 19.10.2023 Disiplin Kurulu Kararları'nda Milli Hentbolcu Neslihan Çalışkan'ın Disiplin Kuruluna sevk edildiği açıklanmıştı.

Türkiye Hentbol Federasyonu 26.10.2023 tarihli Disiplin Kurulu Kararlarını yayınladı ve THF Ceza Talimatı m.42 hükmü kapsamında değerlendirilerek 4 AY RESMİ YARIŞMALARDAN MEN CEZASI verildiği kararını açıkladı.

Disiplin Kurulu'nun yapmış olduğu açıklamada şöyle denildi:

"3 – E. 2023/61
THF Genel Sekreterliğinin Milli Sporcu Neslihan Çalışkan ile ilgili sevki incelenmiş ve savunmasının istenmesine karar verilmişti. İlgili sporcunun savunmasını gönderdiği görüldü. Yapılan değerlendirme sonucunda, ilgili sporcunun gerçekleştirmiş olduğu eylemin gerçekleştirme şekli ve beyanları gözetilerek THF Ceza Talimatı m.42 hükmü kapsamında değerlendirilerek 4 AY RESMİ YARIŞMALARDAN MEN CEZASI verilmesine,
(K.2023/62)"

THF Ceza Talimatı Madde 42 Ne Diyor?

Görevlendirildikleri hususu; telefon, faks, elektronik posta veya Federasyonun Resmî İnternet Sitesi yoluyla ilan edilmesine rağmen, ilgililerce geçerli bulunmayan nedenlerle veya mazeretsiz olarak temsilî veya millî yarışmaya, millî takım kadrolarında yer almasalar dahi millî takım hazırlık çalışmalarına, Federasyonun Hentbolun imajını yükseltme amaçlı organize ettiği kutlama, gala, tanıtım, iletişim ve benzeri etkinliklerine katılmayan, geç katılan, çalışma ve/veya yarışma ve/veya faaliyet yerini terk eden kişi üç aydan bir yıla kadar yarışmalardan men ve/veya 10.000.-TL’ye kadar para cezası ile cezalandırılır. Olayın mahiyetine göre ilgili teşekkül altı aya kadar yarışmalardan men ve/veya 20.000.- TL’ye kadar para cezası ile cezalandırılabilir. Teşekküle verilen bu ceza yerine resmî yarışma adedi ile men cezası uygulanabilir.

 

Bakmadan Geçme