Rakip Portekiz

A Milli Erkek Hentbol Takımımız, EHF Erkekler EURO 2024 Elemeleri 1. Grup’ta 13 Ekim Perşembe günü oynayacağı ilk maçta bugün Portekiz ile karşılaşacak.

HENTBOLHABER.NET – Matosinhos Senhora da Hora’da bulunan Centro de Desportos e Congresso de Matosinhos’ta oynanacak karşılaşma saat 21.30’da (TSİ) başlayacak ve TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmayı İzlanda Hentbol Federasyonu’ndan Svavar Petursson ve Sigurdur Thrastarson hakem ikilisi yönetecek.

A Milli Erkek Hentbol Takımımız, maçın oynanacağı Centro de Desportos e Congresso de Matosinhos’ta dün akşam antrenmanı gerçekleştirdi.

A Milliler Van’da Kuzey Makedonya’yı ağırlayacak

A Milli Takımımız, gruptaki ikinci maçını ise Kuzey Makedonya ile 16 Ekim tarihinde Van’da oynayacak. Nur Tatar Spor Salonu’nda yapılacak ve saat 17.00’de başlayacak karşılaşma TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmayı Avusturya Hentbol Federasyonu’ndan Radojko Brkic ile Andrei Jusufhodzic hakem ikilisi yönetecek.
Karşılaşma öncesi 15 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de maçın oynanacağı Nur Tatar Spor Salonu’nda bir basın toplantısı düzenlenecek.

Portekiz maçı A Milli Erkek Hentbol Takımı aday kadrosu şöyle:
Kaleci: Coşkun Göktepe (Spor Toto), Enis Yatkın (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Sol Kanat: Samet Kanberoğlu (Beykoz Belediyesi), Enis Harun Hacıoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Sol Oyun Kurucu: Genco İlanç (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Orta Oyun Kurucu: Gökay Bilim (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Eray Karakoç (Trabzon Belediyesi GSK), Ozan Erdoğan (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Sağ Oyun Kurucu: Cemal Kütahya (Hatay B. Belediyesi), Durmuş Ali Tınkır (Steau Bükreş – Romanya)
Sağ Kanat: Doğukan Keser (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Şevket Yağmuroğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Pivot: Tolga Durmaz (TUS Vinnhorst – Almanya), Alper Aydın (Beykoz Belediyesi), Koray Ayar (TSV Hannover Burgdorf – Almanya)
Teknik Kadro: Okan Halay (Başantrenör), Aydın Aydınlı (Yardımcı Antrenör), Cenk Uzunca (Masör), Bora Serter (Takım Menajeri)

Bakmadan Geçme