Şanlıurfa’dan THF Spor Salonu’na…

Şanlıurfa'da toprak sahada hentbol oynayan 'Güneşin Çocukları' lakaplı minik sporcular, Ankara'da Türkiye Hentbol Federasyonu'nun misafiri oldular.

HENTBOLHABER.NET – Şanlıurfa’da toprak sahaya çizdikleri çizgilerle hentbol oynayan sporculara Türkiye Hentbol Federasyonu sahip çıktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerden sonra harekete geçen yetkililer, Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Bayram Kaplanoğlu ile iletişime geçerek takımı Ankara THF spor salonunda ağırladı. THF spor salonunda antrenman ve maç yapma şansı bulan sporcular büyük heyecan yaşadılar.

Haber

Beden Eğitimi Öğretmeni Bayram Kaplanoğlu, 2015 yılından beri hentbol çalışmaları yaptıklarını belirterek, birçok zorluğa rağmen hentbol oynamayı bırakmadıklarını söyledi.

Bazen takım kurmakta zorlandıklarını aktaran Kaplanoğlu, şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da kız takımı kurmak ve antrenman ile maç yapabilmek çok zor oldu. Ancak turnuvalarda alınan başarılarla diğer çocukların ve velilerin de dikkatini çektik ve ilgiyi arttırdık. Okulumuzda güzel bir ekip yarattık. Çocuklarımıza takıma katılmak için sadece spor yapmalarının yeterli olmadığını aktardık. Kitap okumalarını, derslerini aksatmamalarını ve notlarının iyi olmasını istedik. Çocuklarımızdan Anı yaşamalarını istedik ve hentbol sayesinde heyecanı yaşattık kendilerine. Her çocuğumuzun ayrı bir hikayesi var. Hedefimiz spordaki başarıdan önce iyi bir insan, iyi bir birey yetiştirebilmek. Hentbol oynayacak bir salonumuz yok. O yüzden toprak sahada antrenman yapıyoruz. Umarım ilerde daha iyi şartlara sahip oluruz. İlk başladığımızda çocuğunu göndermek istemeyen aileler, şimdi çok mutlu ve gururlular.

Bu yolda bize destek olan herkese ve buraya davet eden Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu’na, yetkililere, çalışanlara çok teşekkür ediyorum. “Güneşin Çocukları” güneşin altında parlamaya devam edecek.

Haber

Türkiye Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri Mutlu Kadıoğlu da minik sporcuları burada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Şanlıurfa’da azimle hentbol oynayan sporcularla gurur duyduklarını söyleyen Kadıoğlu, çocukları Ankara’ya davet ederek onlara unutulmaz bir deneyim yaşatmak istediklerini ifade etti.

Beden Eğitimi Öğretmeni Bayram Kaplanoğlu, Genel Sekreter B. Mutlu Kadıoğlu’na takım sporcularının imzaladığı 63 nolu formayı hediye etti. Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından sporculara malzeme, top ve kırtasiye ihtiyaçları verildi.

Haber

Kamp Eğitim Merkezi’nde 18 sporcu ve 4 antrenör ile konaklayan Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret edecek ve 3 Temmuz Cumartesi günü Şanlıurfa’ya dönecek.

Bakmadan Geçme