Tekirdağ Süleymanpaşa, Hentbol Kadınlar Süper Ligi İçin Güçlü Transferlere İmza Attı

Tekirdağ Süleymanpaşa, Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nde ikinci yarıya daha güçlü bir kadroyla çıkmak adına önemli transferlere imza attı. Michaella Magba, Dijle Karahan, Begüm Ercan, Betül Atmaca ve İrem Köseler'i renklerine bağlayan kulüp, iddialı bir performans sergilemeyi hedefliyor.

Kulüp Başkanı Mülahim Kuru, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, ligin ilk yarısında beklemedikleri mağlubiyetlerin takımı olumsuz etkilediğini belirterek, "Alabileceğimizi düşündüğümüz müsabakaları kaybetmemiz, ardından güçlü rakiplerimizin fikstür dezavantajı ile üst üste gelmesi kızlarımızın moralini bozdu. Takımın modunun düşmesi bize olumsuz yansıdı. İkinci yarı için yeni antrenörümüzle anlaştık. Yeni oyuncular da takımımıza katılıyor. İkinci yarı daha güçlü bir takım olacağımıza inanıyorum." dedi.

Kuru, Tekirdağ'ı Süper Lig'de en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, "Aldığımız 5 oyuncu ile kadromuzu güçlendirdik. 3 oyuncu geçen sezon farklı kulüplerde oynuyordu. 2 oyuncu daha önceden bizde oynayan ama bu yıl için bir kulüple anlaşmayan oyunculardı. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. İkinci yarı daha genç sporcu politikası ile devam edeceğiz. Alacağımız puanlarla üst sıralarda olmaya gayret edeceğiz. Altyapımızdan da genç sporcuları kadromuza katarak genç Tekirdağlı kardeşlerimizin de şehrimizin formasını giyme gururunu yaşamasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme