Tevfik Karagözoğlu: 'Sezon boyu mücadele eden tüm sporcularımı kutluyorum'

Görev değişikliği sonrası başantrenör olan Tevfik Karagözoğlu, hentbolhaber.net'e özel olarak final maçını değerlendirdi.

TUĞBA AKKESEN/HENTBOLHABER.NET- Görev değişikliği sonrası başantrenör olan Tevfik Karagözoğlu, hentbolhaber.net’e özel olarak final maçını değerlendirdi.

Karagözoğlu sözlerine “hentbol güzeldir”  diye başlayarak şu açıklamalarda bulundu: “Final serisine evimizde kötü başladık. Gerçekten İstanbul’daki maçlarda da elimizden gelen gayreti gösterdik. Sporcularım çok istedi. Son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmadılar; ancak olmadı. Benim içinde farklı ve güzel bir deneyim oldu. Süper ligde ilk sezonumuzda ligde ikinci olduk ve Avrupa kupalarına katılma hakkı kazandık. Sezon boyu mücadele eden bütün sporcularımı kutluyorum. Bizlere her zaman destek olan belediye başkanımız Ekrem Yüce, kulüp başkanımız Cevat Eksi ve yönetimimize, evimizde oynadığımız maçlarda bizleri destekleyen muhteşem taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. ”

Yarı finalin ilk maçındaki mağlubiyet sonrası göreve getirilen Tevfik Karagözoğlu, başantrenör olarak görev aldığı maçlarda yarı finalin ikinci maçında Beşiktaş Yurtbay Seramik’i 29-28, üçüncü ve son maçta da kendi evinde 36-33 skor ile yenerek finale Sakarya Büyükşehir Belediyespor’un finale çıkmasında katkı sağlamıştı.

Finalde de Beykoz Belediyesi ile karşılaşan ve üç serilik maçlarda kendi evinde 30-31 skorla yenilen Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da oynanan maçlarda da 39-35 ve 28-26 skorlarla yenilerek 2022-2023 Hentbol Erkekler Süper Ligi Cemal Kütahya sezonunu lig ikincisi olarak tamamladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oyuncularından olan Ramazan Döne 47 gol sayısı ile Çetin Çelik de 39 gol sayısı ile gol krallığı listesine ismini yazdıran oyuncular oldu.

Bakmadan Geçme