THF Başkanı Kılıç, Sırbistan beraberliğini değerlendirdi

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın Sırbistan karşısındaki 29-29'luk beraberliğini değerlendirdi.

A Milli Kadın Hentbol Takımı, EHF EURO 2024 6. Eleme Grubu'ndaki ikinci maçında Sırbistan ile 29-29 berabere kaldı. Maç sonrasında Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç açıklamalarda bulundu. Uğur Kılıç, son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmadıklarını söyledi.

Takımımızı Kutluyorum

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç’ın Sırbistan maçı sonrası açıklamaları şu şekilde: 
“Sırbistan dünyada final oynamış, Avrupa’da finallerde boy göstermiş bir ekip. Bu ekibe karşı son topa kadar mücadele eden takımımızı kutluyorum. Teknik ekip de oyunda hiç düşmedi. Her zaman takımı kontrol altında tuttu, mücadele etti kızlar. Galip gelebilirdik, berabere kaldık ama bu beraberlik Türkiye hentbol tarihinde çok önemli bir iz bırakacak ve inşallah hentbol takımı 2024 Avrupa Şampiyonası finallerine kalacak. Bu yüzden, galip gelmedik diye üzülüyor olabiliriz ama asıl hedef  Avrupa Şampiyonası finallerine gitmektir. İnşallah bunu başaracağız, önümüzdeki maçlar artık çok değer kazandı.”

Ankara Seyircisine Teşekkür

THF Başkanı Kılıç açıklamasını şöyle sürdürdü: “Seyircinin sporun üzerindeki etkisi göz ardı edilemez tabii ki. Seyircinin takımın oyundan düşmemesi, takımın kopmaması, takımın geri dönüşlerinde büyük katkısı var. Ankara seyircisine teşekkür ediyoruz.” 

Hentbol Seyircisi Takımlarını Sonuna Kadar Destekliyor

Kılıç son olarak: “Biz yurdun dört bir yanında milli maçları oyunuyoruz bu oynadığımız bütün maçlarda aslında dolu tribünlere oynuyoruz ve  çok ciddi bir seyirci desteğiyle oynuyoruz. Kastamonu’da Aksaray’da Giresun’da; nerede oynarsak oynayalım hentbolun seyircisi takımını sonuna kadar destekliyor. Özellikle Milli takımlarımız seyircilerle birlikte daha güçlü mücadele ediyorlar. İnşallah böyle de devam edecek, bu güzel haberleri vermeye seyircilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.”
 

Bakmadan Geçme