• Haberler
  • THF
  • THF'nin açıkladığı Master Plan ne anlama geliyor?

THF'nin açıkladığı Master Plan ne anlama geliyor?

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Mart ayı toplantısını İstanbul'da gerçekleştirirken, THF ile EHF arasında Master Plan 360 anlaşması imzalandı.

TUĞBA AKKESEN / HENTBOLHABER.NET – Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), İstanbul’da imzalanan işbirliği anlaşması ile Avrupa Hentbol Federasyonu’nun (EHF) üye ülkelerde hentbolun geliştirilerek daha ileri seviyelere taşınmasını amaçlayan Master Plan 360 programına resmen dahil oldu.

Master Plan 360 Nedir?

İşbirliği kapsamında EHF, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ve 8-11 yaş grubunu hedefleyen altyapı gelişim programına malzeme desteği ve teknik destek sağlayacak. İlk aşamada bir yıl sürecek olan bu işbirliği projesi, ilk aşamalarda planlanan hedeflere ulaşılması durumunda toplam üç yıla kadar uzatılabilecek. Altyapılarda bahsi geçen yaş gruplarında kulüpleşme oranının artırılması ve yine bu yaş grubuna yönelik genç ve kalifiye antrenörlerin yetiştirilmesi de işbirliği projesinin temel hedefleri arasında yer alıyor.

EHF’nin Temmuz 2020’de başlattığı Master Plan 360 programı, Avrupa ülkelerinde hentbolun çok boyutlu olarak geliştirilmesini ve bu kapsamda özellikle altyapılarda güçlü bir gelişim sağlanarak, kitlelerin daha fazla hentbol sporuna çekilmesini ve hentbolun marka değerinin artırılmasını hedefliyor. Üye ülkeler program çerçevesinde gerçekleştirmek istedikleri projeleri hazırlayarak EHF’ye sunuyorlar ve kabul edilmesi durumunda projelerini EHF desteği ile hayata geçiriyorlar. Türkiye, bugüne dek projeleri kabul edilen Gürcistan, Letonya, Malta, Hırvatistan ve İskoçya’dan sonra programa katılan altıncı ülke oldu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

HentbolHaber.Net (@hentbolhaber)’in paylaştığı bir gönderi

Bakmadan Geçme