Uğur Kılıç: 'Bolu'da Hentbolu yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz'

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Bolu Hentbolu hakkında konuştu.

TUĞBA AKKESEN/HENTBOLHABER.NET- HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası’nda Sekizli Final müsabakalarında çeyrek finalin ilk maçları 10 Mayıs tarihinde Bolu’daki Karaçayır Spor Salonunda oynanan karşılaşmalar ile başladı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Bolu’da güzel bir atmosferin olduğunu belirterek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Saha, zemin, salon şartları tamamen uluslararası standartlarda hazırlandı. Amacımız Bolu’da hentbolu yaygınlaştırmak. Farklı organizasyonlarla, farklı yapılanmayla hentbolu canlandıracağımıza inanıyoruz. 47 yıl sonra ülkemize bir Avrupa Kupası geldi. Konyaaltı Belediye Spor Kulübü burada da mücadele ediyor. Öncelikle onları yürekten kutluyorum. Bence bütün takımlarımız için bir ışık oldu. Finalleri kazanabilmek önemlidir. Sporcular artık farklı bir öz güvenle maçlara çıkacak. Avrupa’daki hedefler; özellikle kadın takımlarımız için farklılaşacak, gelişecek, olgunlaşacak.”

Milli takımlarda başarının uzun vadeye yayıldığına işaret eden Kılıç, “Birkaç golle Avrupa Şampiyonası finallerini erkeklerde kaçırdık. Şimdi kadınlarda Avrupa Şampiyonası finalleri için grup maçları, erkeklerde ise Dünya Şampiyonası için maçlarımız olacak. Bolu ilimiz çok güzel bir salon yaptı. Bir milli maçı da burada oynamak istiyoruz. Planlamayı yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme