Veszprem, Barcelona'yı sömürdü

Macaristan'ın köklü kulübü Veszprem, Barcelona'nın kanat oyuncusu Cristian Ugalde Garcia ile 3 yıllık kontrat imzaladı. Böylelikle Veszprem, bu sezon Barcelona'dan üçüncü transferini de gerçekleştirmiş oldu.

Geçtiğimiz ay, Lajos Mocsai ile yollarını ayırıp, takımın başınakulüp tarihinin ilk İspanyol antrenörü Antonio Carlos Ortega’yı getirenVeszprem, Barcelona’dan kadrosuna kattığı Marco Oneto’dan sonra,Katalanlar’dan Ugalde Garcia’yı da renklerine bağladı. Sırp sağ oyunkurucusu Marko Vujin’i THW Kiel’e kaptıran ve kadrosunda yavaş yavaşrevizyona gitme sinyalleri veren Macaristan şampiyonu, İspanyol antrenörOrtega’da karar kılınca, takımda Latin rüzgârı da esmeye başladı.

Marko Vujin ve Lajos Mocsai’nin takımdan ayrılmasına ek olarak,Martin Stranovsky’nin Barcelona’ya gitmesiyle sol kanatta eksik kalanMacar temsilcisi, bu açığını 1987 doğumlu  Ugalde Garcia ile kapatmışoldu. 2004/05 Yılında Barcelona altyapısından yetişen Ugalde Garcia,takımda gösterdiği yüksek performansla İspanya Hentbol Milli Takımı’nında önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştı. Barcelona ile birŞampiyonlar Ligi Şampiyonluğu ve iki Asobal Ligi ( İspanya Hentbol Ligi )Şampiyonluğu kazanan Cristian Ugalde Garcia, Barcelona sol kanadındaJuanin Garcia ile birlikte önemli görevler üstlenmişti.

Transfer dönemine oldukça hızlı bir giriş yapan Veszprem, bilindiğigibi, 2013 yılı itibarıyla Barcelona’nın Macar kaptanı Laszlo Nagy’yi, 3Milyon Euro’luk rekor bir bedelle kadrosuna katmıştı.

Bakmadan Geçme