Yarı Finale yükselen takımların kaptanları soruları cevaplandırdı

Hentbol HDI SİGORTA Kadınlar Türkiye Kupası'nda yarı finale yükselen Kastamonu Belediyespor, Armada Praxis Yalıkavakspor, İzmir Büyükşehir Belediyespor ve Konyaaltı Belediyespor'un kaptanları yarı final maçları öncesi basın toplantısında soruları yanıtladı.

TUĞBA AKKESEN/HENTBOLHABER.NET- HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselen takım kaptanlarının katıldıkları bir basın toplantısı düzenlendi.

Bolu Karaçayır Spor Salonunda düzenlenen toplantıya Armada Praxis Yalıkavakspor’un kaptanı Kübra Yılmaz, Kastamonu Belediyesi kaptanı Serpil İskenderoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi kaptanı Burcu Dindar ve Antalya Konyaaltı Belediyesi kaptanı Monika Janesca Kıldan katıldılar.

“Kupayı, Bodrum Halkına Armağan Etmek İstiyoruz”

Armada Praxis Yalıkavakspor’un kaptanı Kübra Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu: “Görele Belediyesi Spor Kulübü ile çeyrek finalde güzel bir maç oynadık, iyi başladık ve kazandık. Adım adım bakıyoruz. Amacımız burada iyi maçlar ve iyi hentbol oynayıp kupayı kazanmak. Hırslıyız, istekliyiz, bunun için çalıştık ve sezonu bir kupa ile taçlandırıp Bodrum halkına armağan etmek istiyoruz.”

“Takım Olarak Hazırız”

Söz alan bir diğer takım kaptanı Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Serpil İskenderoğlu ise şu ifadelerde bulundu: “Konyaaltı Belediyesi’ni kutluyorum, ülkemize büyük bir gurur yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Kastamonu Belediyesi olarak dün oynadığımız Tekirdağ maçını rahat bir şekilde geçtik. Yarı finalde Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü ile seyir zevki yüksek, heyecanlı güzel maç oynayacağımızı düşünüyorum. Zor maçlar var önümüzde, hedefimiz kupayı almak. Hazırlandık, hazırız, umarım sakatlıksız güzel maçlar izletiriz. Herkese başarılar diliyorum. Sekizli final olması güzel oldu. Bütün kadın hentbolu camiası bir araya gelmiş olduk, özlemlerimizi giderdik, görüştük. Çok güzel maçlar oldu.”

“Bu sefer Kupayı İzmir’e Götürmek İstiyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Burcu Dindar da, “Antalya Konyaltı Belediyesi’ni Avrupa Kupası’nı ülkemize getirdikleri için kutluyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Dün Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü ile oynadığımız çeyrek final maçı konsantrasyon eksikliğinden dolayı zorlu geçti. Ama kazanan taraf biz olduk ve mutluyuz. Yarı finalde Armada Praxis Yalıkavak Spor Kulübü ile oynayacağız. Seyir zevki yüksek, güzel bir maç olacağına inanıyorum. İki senedir Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü ile final oynayıp kupayı kaçırdık. Bu sefer kupayı alıp İzmir’e götürmek istiyoruz. Tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.” diye konuştu.

“İkinci Hedefimize Ulaşmak İstiyoruz”

Son olarak söz alan Antalya Konyaaltı Belediyesi oyuncusu Monika Janesca Kıldan ise şu ifadeleri kullandı: “Üsküdar Belediyesi ile güzel bir maç oynadık. İlk hedefimize ulaştık ve kazandık. İkinci hedefimize ulaşmak için buradayız. Yarı finalde zorlu bir rakibimiz olduğunun farkındayız. Ama biz de güçlüyüz. Takım arkadaşlarıma ve teknik ekibimize güveniyorum. Biz de kupayı almak istiyoruz.”

Konyaaltı Belediyesi’nin Avrupa Kupası kazanması ile ilgili ise Monika Janesca Kıldan, “Çok mutluyuz. Türkiye’de tarih yazdık. Türkiye’ye Avrupa Kupası getirmekten gurur duyuyoruz. Üç yıllık bir takımın Antalya’ya kupa getirmesinin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Bakmadan Geçme